Eski Şampiyon Ali Joe Frazier, Toprağa Verildi

Karaciğer kanseri nedeniyle geçen hafta 67 yaşında hayatını kaybeden eski Dünya Ağır Sıklet Boks Şampiyonu ABD'li Joe Frazier, Philadelphia'da toprağa verildi.

 Frazier'ın cenaze merasiminde, aralarında Muhammed Ali ve Larry Holmes'un da bulunduğu boks dünyasının önemli isimleri katıldı.

1984'te Parkinson hastalığına yakalanan Muhammed Ali, çevresindekilerden yardım alarak kilisenin merdivenlerini çıktı ve törende hazır bulundu.

Kimi kesimlerce gelmiş geçmiş en büyük boksör olarak nitelenen Muhammed Ali'ye ilk yenilgisini tattıran, ancak daha sonra Muhammed Ali'yle yaptığı iki maçı kaybeden Frazier'a birkaç hafta önce kanser teşhisi konulmuştu.

1970'li yıllarda Muhammed Ali ile üç tarihi maç yapan ''Smokin Joe'' lakaplı Frazier, ağır sıklet standartlarına uymamasına rağmen rakiplerini sert yumruklarıyla alt etmesini biliyordu.

Frazier'in meşhur sol kroşesi, birçok rakibinin maçların başında ringi terk etmesine neden oluyordu. Muhammed Ali de 1971 yılında Madison Square Garden'de oynanan ve ''Yüzyılın Dövüşü'' olarak adlandırılan maçın 15. raundunda, Frazier'in sol kroşesiyle ringe yığılmıştı.

Kansere yenik düşen Ali Joe Frazier, hayatını kaybetti.

Daha Fazla Haber