Spor toto süper ligde emin adımlarla ilerleyen Fenerbahçe her maça kazanmak için çıkıyor.

 Spor toto süper ligde emin adımlarla ilerleyen Fenerbahçe her maça kazanmak için çıkıyor. Ligde şuana kadar sadece 2 puan kaybeden Fenerbahçe bu yükselişe devam edecek gibi. Sezon başından beri sakatlıklar yaşayan Fenerbahçe buna rağmen sadece 2 puan kaybetti bu başarının sırrı olarak belli isimler hariç, sürekli değişen futbolculara bağlanıyor.

Teknik direktör Aykut Kocaman; yobo, Ziegler, Cristian ve Alex sürekli ilk 11,2 de kullanırken sakatlıkların fazla olduğu diğer bölgelerde tamamen serbest çalışıyor. Bu bölgelerdeki oyuncuları sürekli değiştirerek futbolcularının enerjilerinden en iyi şekilde yararlanmaya çalışan Aykut Kocaman son ana kadar ilk 11 açıklamıyor. Bu şekilde başarıyı sağlayan teknik direktör ellindeki imkânları iyi değerlendirmesini biliyor.
Mersin İdman Yurdu maçında net goller kaçıran ve pas atamayan Stoch’a Alex’in tepki göstermesi herkesin dikkatini çekerken; Selçuk Şahin Alex’e destek vererek Alex’in haklı olduğunu aynı şekilde kendisini de uyardığını, Alex’in ve tüm takımın derdinin Fenerbahçe’yi başarılı yapmak olduğunu açıkladı. Maç sonunda açıklama yapan Alex:
“Benim kimseyle kişisel bir sorunum yok. Saha içindeki yanlış tercihlere sinirlendim. Ben bir arkadaşıma kızarak dahi bir şey söylersem niyetim kötü değildir. Hem onun hem de takım için yapmamız gereken neyse onu söylerim. Kulüp zor günlerden geçiyor. Sahada alacağımız sonuçlar ve zirvede kalmamız çok önemli. Herkes elinden geleni yapmak zorunda” dedi.
Fenerbahçe kulüp başkanı Aziz Yıldırımın yargılanmaya başladığı şu günlerde zor anlar yaşayan Fener bahçeliler her maçı kazanarak bu zorlukların üstesinden gelmeye çalışıyorlar. Aldıkları galibiyetlerle başkanlarına moral ve destek veren futbolcular işlerinin ne kadar zor olduğunun farkındalar. Takımlarının yıpranmamasını isteyen fenerli futbolcular ve yöneticiler hataya taviz vermezken, istikrarlı bir şekilde yollarına devam etmek istiyorlar.
Adı şike ve teşvik olaylarına karışan Başkan Aziz yıldırım Çete kurma suçlamasıyla yargılanırken Fenerbahçe taraftarı, yönetici ve oyuncularıyla Aziz Yıldırım’ın yanında olduklarını dile getiriyorlar. Şike olduğu ispatlanırsa küme düşme konularını gündemde olduğu Fenerbahçe Avrupa’ ya bu yıl gidemedi. Bu sebeple üzgün olan Fenerbahçe takımı oynadığı her maçı kazanıp kendilerini kanıtlamak istiyorlar.
Futbolun kardeşlik oyunu olduğunu unutanlar ve bu sektörden rant sağlamak isteyenler Futbola gölge düşürseler de gerçek futbol severler oynamakta ve izlemekten vazgeçeceğe benzemiyor. Suç işleyenlerin cezalandırılmasını isteyen gerçek futbol severler Türk adaletine güveniyor. Her şeyi en kısa zamanda gün yüzüne çıkacağı olaylarda haklı ve haksızlar belli olacak. Biz futbolu şikeyle değil oynanılan oyunlarla konuşmak istiyoruz.
Haber: spormetni.com