Ligdeki Bursaspor galibiyetiyle yoluna son sürat devem eden Galatasaray takımı taraftarların ve yönetimin yüzünü güldürmeye devam edeceğe benziyor. Fatih terimin başa gelmesiyle eski günlerine dönmeye başlayan sarı-kırmızılı takım ligde üst sıralarda yer alacağının izlenimini veriyor. Futbolcuların başarısı ve sergiledikleri takım oyunu herkesi sevindiriken Galatasaray bu sevinçlerin devamının geleceğini gösteriyor.

Beşiktaş Yönetimi Zor Durumda! Beşiktaş Yönetimi Zor Durumda!

Hava ve saha koşullarına rağmen Bursaspor maçını kazanmayı bilen Galatasaray; herkesi umutlandırdı. Takımı üst sıralarda tutmak için önemli bir galibiyet alan Galatasaray futbolcuları büyük alkış aldılar. Alt yapısından yetiştiği Bursaspor karşı oynayan genç oyuncu Sercan Yıldırım bütün gözleri üstüne topladı. Bir futbolcu için kendi takımına karşı oynamak zor olsa da Sercan Yıldırım bunu küçük hatalarla atlattı. Sahanın zorluğunda herkesin hata yaptığı bu maçı Galatasaray 0-2 aldı.

Melo ve Ujfalusi’nun takımı benimsedikleri ve uyum sağladıkları gözlerden kaçmazken, takım oyunları beğeni topladı.

Galatasaray son sürat Medical Park Antalyaspor maçına hazırlanmaya başladı. Önlerinde zorlu bir maç olduğunun farkında olan Galatasaray futbolcuları şampiyonluğa ulaşmak için ellerinden gelen her şeyi sapacaklarını dile getirdiler. Takımın istek ve azmi taraftarı memnun ederken, onlarda her fırsatta takımlarına destek olacaklarını gösteriyorlar. Futbolcuları ve taraftarları ile bir bütün olan Galatasaray’ın tek hedefi şampiyon olmak.

Bir futbol haber kanalına katılan Galatasaray futbolcularından Johan Elmander takım ruhundan ve iyi anlaşmalarından bahsetti. Fatih Terime övgü dolu sözler sarf eden İsveçli futbolcunun şu açıklamaları Terime olan güvenin boş olmadığını göstermektedir:

 ''Herkes tarafından bilinen bir isim. Ne kadar önemli bir isim olduğunu geçen seneki takıma ve bu seneki 'a baktığımızda anlayabiliyoruz. Biliyorsunuz geçen sezon iyi geçmemişti ama Fatih hoca kararlılığıyla, sistemiyle, yapması gerekeni bilen bir hoca olmasıyla istediklerini yaptı. Bir teknik direktör için isteklerini bilmek bence çok önemli. Ne istediğini bilen bir insan. Sistemini bilen ve bunu bize iyi aksettiren biri. Şu anda da ligde çok iyi bir konumdayız. İki sezon arasındaki fark da ne kadar önemli bir teknik direktör olduğunu anlatıyor bize.'' Elmendar taraftar içinde şu övgü dolu sözlerden bahsetti:

''Şu ana kadar futbol kariyerimde gördüğüm en iyi, en ateşli taraftar grubuna karşı oynuyorum. Futbolcu için çok önemli taraftarın arkanızda olduğunu bilmek. Bizim taraftarımız da böyle bir grup. İçeride oynadığımız maçlarda sanki bizimle birlikte oynadıklarını, o duyguyu hissediyorsunuz. 90 dakika boyunca tezahürat yapan, takımı destekleyen, şu ana kadar gördüğüm en iyi taraftar grubu'' dedi.

Futbolcusu taraftarı ve yönetimiyle bir bütün olan Galatasaray emin adımlarla yoluna ilerliyor.

 Haber: spormetni.com